Spotkanie informacyjne na temat kursu odbędzie się 18 lutego 2020 o godzinie 19:00 w sali szkoleniowej klubu we Wrzeszczu.


Gdańsk, ul. Ks. Zator Przytockiego 2AB


Pełne szkolenie składa się z części podstawowej i części tatrzańskiej.


Część podstawowa rozpocznie się cyklem 13 wykładów, które będą organizowane co wtorek (okazjonalnie czwartek) o godzinie 19:00 w lokalu klubowym. O najważniejszych zagadnieniach technicznych, przyrodniczych oraz związanych z bezpieczeństwem w górach będą mówić instruktorzwy oraz klubowicze na co dzień zajmujący się omawianymi zagadnieniami.


Zajęcia praktyczne z podstaw technik linowych będą prowadzone w trzy kolejne marcowe soboty w porannych godzinach na Pachołku w Gdańsku-Oliwie. Podsumowaniem linowego intro będzie weekend 18-19 kwietnia na wiadukcie kolejowym w Rutkach (niedaleko Żukowa). Wszystkie zajęcia prowadzą instruktorzy taternictwa jaskiniowego PZA.


W dniach 8-10 maja oraz 23-24 maja zaplanowane są wyjazdy na Jurę Krakowsko-Częstochowską. Przeprowadzone zostaną tam zajęcia linowe na skałkach oraz przejścia w jaskiniach jurajskich.


Zaliczenie etapu podstawowego umożliwia kontynuację szkolenia w wielkich jaskiniach tatrzańskich latem i zimą. Dla osób, które dotychczas nie wspinały się w skałach, zostanie również przeprowadzony kurs wspinaczki skałkowej trwający 6 dni (proponowany termin to lipiec).


We wrześniu planujemy letnie przejścia tatrzańskie dla tych kursantów, którzy zaliczą egzamin po kursie podstawowym. W lutym przyszłego roku gdzie miał miejsce zimowy obóz tatrzański, przygotowujący do poruszania się zimą w warunkach wysokogórskich. Więcej informacji na temat obozów otrzymacie podczas spotkań kursowych.


Całość kursu wieńczy egzamin na Kartę Taternika Jaskiniowego. Karta ta upoważnia do samodzielnego poruszania się po jaskiniach tatrzańskich, jest przepustką do wypraw zagranicznych organizowanych przez SKTJ oraz inne kluby jaskiniowe, a przede wszystkim pozwala dołączyć do braci taternickiej.


Kurs przeprowadzony zostanie zgodnie z wytycznymi Polskiego Związku Alpinizmu.


Na czas kursu sprzęt oraz ubezpieczenie zapewnia klub.


Ofertę kierujemy do osób w wieku od 16 lat – w przypadku osób niepełnoletnich wymagamy pisemnej zgody obojga rodziców.


Pytania prosimy kierować na adres : Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub poprzez Facebooka.


Więcej o kursach taternictwa jaskiniowego można przeczytać na stronie PZA: Jak zostać grotołazem...

Poprawiony (poniedziałek, 13 stycznia 2020 12:02)

 
Plakat_SKTJ_kurs_2018_800px

Poprawiony (czwartek, 17 stycznia 2019 13:39)